Safa Tarım Hakkında

1974'ten günümüze

istikrarla, güvenle...

SAFA TARIM A.Ş.

Günümüzde tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde pek çok zararlı, hastalık ve yabancı ot probleminin olduğu bilinmektedir. Etkin şekilde mücadele edilmediğinde Tarım Bakanlığı verilerine göre verimdeki kayıp %50’lerin üzerine çıkabilmektedir. Problemler, etkili, ileri teknolojiyle üretilen bitki koruma ilaçlarının kullanılmasıyla büyük oranda aşılabilmektedir. Bilinçli yapılan ilaçlama, tarımsal üretimde daha yüksek verimle daha kaliteli ürün almayı mümkün hale getirmektedir.

Yaşanan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, yapılan yeni konutlar, yollar ve fabrikalar, ekilebilir tarım arazilerini azaltmaktadır. Artan nüfusun beslenme ihtiyacı, tarımsal ürünleri hammadde olarak kullanan sanayilerin gelişmesi ve büyümesi, tarımsal ürünlerde verimlilik ve kaliteyi daha önemli hale getirmektedir.

1974’den beri faaliyet gösteren Safa Tarım A. Ş. 50.000 m2 kapalı toplam 150.000 m2 alanda tecrübeli ve uzman kadrosuyla yüksek teknoloji ve kalitede toz ve sıvı formülasyonlu (WP, EC, DP, SP, EW, SC, CS, ULV, WDG, ME, SE, TB vb.) tarım ilaçları, Gübre (Yaprak Gübreleri, Organik Gübreler) ve Halk Sağlığı Ürünleri üreterek tarımsal üretime değer katmakta, hastalık, zararlı ve yabancı otlarla ilgili sorunlara güvenli çözümler bularak çiftçimizin sorunlarını en aza indirmeye çalışmaktadır.

Şirketimiz ürettiği yaklaşık 400 çeşit ürünle yurt içinde merkez ve 8 bölge müdürlüğü ile 2200 den fazla bayi ve kooperatife ürün ve hizmetlerini sunmaktadır. Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey Afrika olmak üzere 20 ülkeye de ihracat yapmaktadır.

Başta LCMS-MS olmak üzere çok sayıda yüksek teknoloji ve modern cihazlar bulunan laboratuvarımızda üretimin her aşamasında en üst seviyede kalite kontrol, analiz ve kalıntı testleri yapılmaktadır.

Şirketimizde ISO-9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO-14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi titizlikle uygulanmaktadır.

Bu gün itibariyle Türkiye’de sektörün ilk sıralarında, İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan şirketimiz, Bitki Koruma Ürünleri, Gübre (Yaprak Gübreleri, Organik Gübreler) ve Halk Sağlığı Ürünleri olmak üzere üç ana grupta faaliyet göstermektedir.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası ELITE Program işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırmasının Londra’da yapılan Uluslararası tanıtımı organizasyonunda “Türkiye’nin En Parlak 100 Şirketi” arasında gösterilerek “Türkiye’nin İlham Veren Şirketleri” arasında gösterilmiştir.

"Koruma, Önlemekle Başlar" prensibiyle hareket eden şirketimiz, çevrenin korunmasına gösterdiği hassasiyetle “Çevre Ödülü” almıştır.

Hedefimiz, insanlığa ve çevreye karşı sorumluluğumuzu bilerek tüm bitkilerdeki hastalık, zararlı ve yabancı otlarla mücadelede cost-effective ve üstün performanslı ürünler üretmek, iş ortaklarımızın beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak, çözüm ortağı olmak, milli menfaatlerimizi koruyarak sürekli değişen ve yenilenen dünya konjonktüründe iş ortaklarına verdiği güvenle sektördeki konumunu sürdürülebilir büyümeyle daha üst seviyelere taşımaktır.

Yükleniyor